Kategorie

Výběr sedací soupravy

Autor: Akankeo Vydáno: ROOT Datum přidání: 2017-02-06 Hits: 4561 Komentář: 0

Základem každého obývacího pokoje je vytvoření prostoru s příjemným posezením. Sedací souprava nebo pohovka má být pohodlná, abychom si na ní odpočinuli.

Sedací soupravy

 

 

Při nákupu sedací soupravy dáme přednost tvrdší sedací ploše s dvojitým pružením . V žádném případě nevolíme pohovku, do které se zaboříme,při sezení pak dochází k deformování páteře a vstávání je obtížné. Kvalitní sedací souprava, která má uspokojit naše požadavky , vyžaduje kromě pevné konstrukce s dlouhou životností i použití kvalitních čalounických materiálů.

 

 

Mezi nejžádanější potahové materiály patří látkové čalounění, které nabízí široký výběr barevných odstínů, jejich kombinací a vzorů –jedná se o mikroplyš, žinylku, žakár . Obliba těchto materiálů je dána především dlouhou trvanlivostí, snadným čištěním a dobrými estetickými vlastnostmi. Současným trendem v materiálech je jemně strukturovaný Carabu, opatřený úpravou proti zašpinění. Dražším materiálem s neopakovatelným kouzlem je přírodní kůže . Předností je její trvanlivost, nevýhodou pak nároky na speciální údržbu. Aby se kůže nevysušila, musí se pravidelně impregnovat speciálními přípravky . Jemné kůže se čistí pouze suchou cestou, kůže s vyšší odolností můžeme otřít vlhkým hadříkem. Někomu může vadit i její neprodyšnost, především v horkém letním počasí, kdy se ne každý může cítit v kožené sedací soupravě příjemně. Módní a oblíbená se stává kvalitní potahová látka Alcantara, která svoji strukturou připomíná samet. Vyznačuje se vysokou odolností proti opotřebení a je výjimečně měkká. Lze ji čistit vodou za použití neutrálního mýdla. 

 

Sedací souprava OTTAVIO

 

Důležitou estetickou vlastností je také zvolený materiál konstrukce, mezi nejpoužívanější patří dřevo a dřevotříska, stále větší oblibě se poslední dobou těší chromovaná ocel.

 

 

 

 

Levnější sedací soupravy jsou zpravidla sériově vyráběné , zajímavější jsou však možnosti tzv. skladbového programu, kde má zákazník možnost sestavit vlastní soupravu z jednotlivých komponentů dle vlastních funkčních a estetických nároků. Je nutné také rozhodnout, zda má být sedací souprava rozkládací a má být vybavena úložným prostorem . Nabídka výrobců je rozmanitá, ale často se vyplatí dát přednost zakázkové výrobě na míru. Při výběru sedacího nábytku vycházíme z velikosti prostoru .

 

Pohovka MOTIVI  Rozkládací pohovka GREG

 

Do menších bytů jsou vhodnější sedačky dvojmístné - nejlépe rozkládací. Bez ohledu na velikost prostoru je vhodné pohovky a křesla uspořádat do tvaru písmene L nebo do kruhu a vytvořit tak zónu pro vzájemnou komunikaci a zároveň tak pomyslně oddělit ostatní plochu. Široká paleta barevných odstínů sedacího nábytku nám umožňuje dostatečný výběr .

 

Sedací souprava ZITA

 

Barevným trendem současné doby jsou zemité barvy – krémová, písková, velbloudí, ale také antracitová a čokoládová. To však nevylučuje použití zářivých pastelových barev. Vždy dbáme na to, aby barvy sedacích sestav byly sladěny s barevným provedením nábytku, koberce a dalších bytových doplňků.

Přidat komentář

Captcha


Nejnovější články

Výběr sedací soupravy

Základem každého obývacího pokoje je vytvoření prostoru s příjemným posezením. Sedací souprava nebo pohovka má být pohodlná, abychom si na ní odpočinuli.

...

Multifunkční kuchyně

Pokud máte pocit, že kuchyň je pouze na vaření, zamyslete se znovu. Ve většině domácností je kuchyň centrum dě...

Výrobky Purtex nově v nabídce (video "roztoči")

Víte, že až v roce 2010 byla poprvé vyrobena BIO pěna se 100% účinností při likvidaci roztočů?
Podle te...

Internetový obchod s nábytkem Copyright © 2010 - 2020 Monika Perútková
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
paymethods
Aktualizace 2020-06-01 04:17:08